A Pandora szakít a gyémántokkal.

A Pandora szakít a gyémántokkal.

A világ egyik legjelentősebb ékszerkészítő- és kereskedő cége a Pandora héten bejelentette, hogy kollekciójából száműzi a hagyományos bányászatból származó gyémántokat. Az éves szinten mintegy nyolcvan millió darab ékszert gyártó cég, a „hagyományos” gyémántok helyett teljesen átáll a laboratóriumi körülmények között készített darabokra.

A koppenhágai székhelyű vállalat azzal indokolta döntését, hogy a laboratóriumi kövek mind optikai, mind pedig egyéb fizikai tulajdonságaikban rendkívül hasonlóak a bányászatból származó kövekkel. A cég álláspontja szerint, a bányászatból származó gyémántok által előidézett környezetterhelés, óriási kihívások elé állítja a fenntartható ékszerkészítést szem előtt tartó vállalkozások helyzetét.

A Pandora Brilliance kollekció beharangozója.

A Pandora új kollekciója a Pandora Brilliance nevet kapja, amely név egyértelmű utalás a ragyogó, új típusú kövek használatára. A leginkább ezüst ékszereiről híres cég szerelmesei, a jövő évben ismerkedhetnek meg az új kollekcióval, amelyet világszerte 2022-ben terveznek útjára indítani. A kollekció darabjai a Pandorától megszokott kiváló minőségben készülnek, és 350 dollártól (nagyjából 100.000 Ft) már elérhetőek a vásárlók számára. A kollekció láncokból, fülbevalókból, és gyűrűkből fog állni. Ahogy a cég vezetője, Alexander Lacik elmondta, a laborban készült Pandora gyémántok a 4C (Carat, Cut, Color, Clarity vagyis Karát, Csiszolás, Szín, Tisztaság) négyes sztenderd szerint készülnek, így fenntartható, ellenőrizhető alternatívái lesznek a bányászott drágaköveknek.

Alexander Lacik, a Pandora ügyvezetője.

A fenntarthatóság jegyében a Pandora, a kollekció darabjainak elkészítéséhez már 60%-ban megújuló erőforrásokat vesz igénybe, az arány a Pandora Brilliance megjelenésekor pedig már 100% lesz. Ez egy logikus lépés volt a Pandora részéről, hiszen a múlt év júniusában már bejelentették, hogy 2025-re a környezettudatosság jegyében, kizárólag újrahasznosított nemesfémeket fognak ékszerkészítésre használni.

A mozgalomról, és az újrahasznosított nemesfémekről hamarosan érkezik egy írásunk.

Fotók: Pandora

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Ezek is érdekelhetnek: